Podaj po 3 przykłady pozytywnych i negatywnych skutków dużego zróżnicowania etnicznego

Pobierz

Trudność w znalezieniu pracy z powodu dużej konkurencji.. Question from @KarolinaKarola123 - Szkoła podstawowa - PrzyrodaPodaj 5 przykładów pozytywnych i negatywnych skutków stosowania izotopów .. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Wymień pozytywne skutki migracji zagranicznych w państwach emigracyjnych i imigracyjnych.. Funkcjonowanie licznych instytucji kulturalnych (np. kin teatrów) 2.. Odpowiedź Guest.. Pozytywne: - diagnozowanie chorób - leczenie .Wymień fazy urbanizacji, podaj przykłady państw, które są w danej fazie.. Katarzyna.. Częstsze występowanie chorób cywilizacyjnych.. proszę szybko to mam na jutro na 100% ktoś zna odpowiedź .. Polub to zadanie.Zróżnicowanie narodowościowe i etniczne ludności świata W Polsce.. POZYTYWNE: 1. dziedzictwo kulturowe.. 2015-02-03 17:46:00Podaj po jednym pozytywnym i negatywnym skutku dużego zróżnicowania narodowościowego i etnicznego kraju.. Katarzyna.. 2009-10-28 15:13:53; Wymień 3 negatywne i pozytywne skutki zawarcia Uni Lubelskiej .. Podaj po trzy przykłady pozytywnych i negatywnych skutków dużego zróżnicowania.- dobrym językiem globalizacji jest język angielski - pozwala się porozumiewać ludziom na całym - niesie wzorce demokratycznego sprawowania władzy - współczesne wzorce kulturalne pochodzą z wys.. Zakres rozszerzony..

Podaj 5 przykładów pozytywnych i negatywnych skutków stosowania izotopów.

Pytania .. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Szkoła - zapytaj eksperta (1551) Szkoła - zapytaj eksperta (1551) Wszystkie (1551) Język angielski (821) Język polski (375) Matematyka .Wymień pozytywne i negatywne skutki odkryć geograficznych !prosze pomocy!. 9. Podaj po trzy przykłady pozytywnych i negatywnych skutków dużego zróżnicowania etnicznego ludności w wybranym kraju l - Pytania i odpowiedzi - Geografia .. 2011-12-20 16:03:37; Wymień pozytywne i negatywne skutki ostracyzmu.. Praca ludzi w krajach wysoko rozwiniętych jest zbyt droga.. Gęsta zabudowa zmniejsza komfort życia.. Negatywne: - zmiany genetyczne (mutacje) - choroby nowotworowe - niepłodność - osłabienie odporności organizmu..

3. Podaj po 4 przykłady pozytywnych i negatywnych skutków… poniżej.

Przykładowe, pozytywne skutki dużego zróżnicowania etnicznego ludności na danym obszarze:1.. 2011-03-14 14:40:48; Wymień pozytywne i negatywne skutki absolutyzmu.. Piotr 106 23 Polub to zadanie Przykłady pozytywnych skutków dużego zróżnicowania etnicznego: Bogata kultura obszarów zróżnicowanych pod względem etnicznym (także przez napływających do Europy imigrantów); Rozwój postawySep 27, 2021Skutki wielkich odkryć geograficznych na przełomie XV i XVIw: POZYTYWNE a) poznanie świata - uzupełnienie map, b) udowodnienie kulistości Ziemi i obalenie mitu o potworach czyhających na jej rzekomych krańcach - wyprawa Ferdynanda Magellana () c) napływ do Europy cennych kruszców, m. in.. To powoduje przenoszenie zakładów wytwórczych do krajów o niższych kosztach siły roboczej.. minusy globalizacji: - prowadzi do ujednolicenia kultur różnych krajów - np. amerykanizacji - fast foodPodaj po pięć przykładów pozytywnych i negatywnych skutków dużego zróżnicowania etnicznego ludności w danym kraju lub regionie.. złota i srebra do wybijania monet,- pełnia funkcję oświatową i wychowawczą - człowiek robi się sławniejszy - mozna się wypromować można przekazać jakąś informację całemu narodowi negatywne: - przemoc - uzależnienie od internetu - niektóre informacje są przekręcane i wychodzą z tego głupoty - człowiek nie ma chwili spokoju, bo ciągle jest oblegany przez reporterówKolejnym negatywnym skutkiem globalizacji jest pogłębianie się bezrobocia..

Podaj po trzy przykłady pozytywnych i negatywnych skutków dużego zróżnicowania etnicznego ludności w wybranym kraju lub regionie.

Konsekwencje występowania wielu odmian ludzkich oraz dużego zróżnicowania etnicznego na określonym obszarze mogą być zarówno pozytywne i negatywne.. Podaj po trzy przykłady pozytywnych i negatywnych skutków dużego zróżnicowania etnicznego ludności w wybranym kraju lub regionie.. rozwiniętych, demokratycznych i liberalnych krajów.. Również wysoka konkurencyjność i wynikająca z niej automatyzacja produkcji skutkują masowymi zwolnieniami pracowników.1) Uzupełnij tabelę, podając przykłady pozytywnych i negatywnych skutków (dla przyrody i ludzi) napływu dużej liczby turystów w sezonie letnim i zimowym do Karpacza.Skutki dla: Konsekwencje pozytywne Konsekwencje negatywneŚrodowiska przyrodniczego Mieszkańców Karpacza Władz miasta2) Podaj, jaką ekspozycję mają stoki górskie na których zbudowano wyciągi krzesełkowe po stronie .Ok więc chodzi o przyrodę dyktuje polecenie : Podaj przykłady pozytywnych i negatywnych skutków rozszerzalności ciał , ciała stałego cieczy i gazu .. Duże zr Odpowiedź na zadanie z Oblicza geografii 2.. Powstawanie chaotycznej, prowizorycznej zabudowy w dzielnicach nędzy (np. slumsy) 6.. Co to jest urbanizacja pozorna (jakich krajów dotyczy)?. Katarzyna.. Nov 9, 2020 Podaj po trzy przykłady pozytywnych i negatywnych skutków dużego zróżnicowania etnicznego ludności w wybranym kraju l - Pytania i odpowiedzi - Geografia ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt