Liczebniki i miesiące po niemiecku

Pobierz

Najpierw warto utrwalić cyfry od 0 do 10, a następnie od 11 do 20.. Oznacza to, że są one ze sobą w pewien sposób spokrewnione i będą wykazywały wiele podobieństw, np. jeżeli chodzi o słownictwo.Die Monate - miesiące.. Januar - Styczeń, Februar - Luty, März - Marzec, April - Kwiecień, Mai - Maj, Juni - Czerwiec, Juli - Lipiec, August - Sierpień, September - Wrzesień, Oktober - Październik, November - Listopad, Dezember - GrudzieńMiesiące po niemiecku : styczeń - der Januar luty - der Februar marzec - der März kwiecień - der April maj - der Mai czerwiec - der Juni lipiec.Liczebniki te występują z rodzajnikiem określonym (das zehnte), zaimkiem dzierżawczym (mein erstes Auto) lub zaimkiem wskazującym (diese zweite Dame).. Jest kilka wyjątków i zrozumiesz je tylko wtedy, jeżeli poznasz najpierw liczebniki do 10. czerwiec - juin.. Po liczebnikach porządkowych stosuje się kopkę!. sierpień - août.Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. Uda Ci się policzyć do dziesięciu?. miesiąc - le mois styczeń - janvier.. Używa się ich również przy podawaniu godziny i daty po niemiecku, a także podawaniu kolejności i numerowaniu.. 2.1 Daty; 2.2 Godziny; 3 Co jeszcze trzeba .90 - neunzig (nojnciś) 100 - hundert (hundert) 1000 - tausend (tałsend) - eine Million (ajne Milion)Miesiące po niemiecku Nazwy miesięcy po niemiecku wraz z rodzajnikami..

Liczebniki po niemiecku Teleturniej.

Skróty miesięcy w języku niemieckim.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Liczebniki porządkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka: - t(e) (do 20) - st(e) (od 20) Liczebniki ułamkowe tworzy się przez dodanie do liczebników głównych przyrostka tel lub stel.. kwiecień - avril.. stopniowanie przymiotników po niemiecku Test.Liczba wyników dla zapytania 'liczebniki niemiecku': 371.. Jeśli chodzi o deklinację, to odmieniają się jak przymiotniki.. 1 Według tego systemu stworzysz liczby od 1 do 1.000.000 - tabela z wszystkimi liczbami.. 2016-01-07 15:35:26 Liczby po niemiecku 2011-09-18 19:44:21Jak mogłeś się już zorientować liczebniki porządkowe po niemiecku piszemy wraz z rodzajnikiem określonym, die, der i das (czas teraźniejszy), rodzajnikiem wskazującym, oraz dzierżawczym.. Odmieniają się one jak przymiotniki.Niemiecki rok dzieli się tak jak polski na 12 miesięcy: Miesiące po niemiecku są rodzaju męskiego, czyli łączą się z rodzajnikiem "der".. der August - sierpień.Liczebniki od 0 do 100 po niemiecku - liczebniki główne.. Podobnie jak rzeczowniki oznaczające dni tygodnia, tak i te używane do określania miesięcy, są w języku niemieckim zawsze rodzaju męskiego (Maskulinum).Zauważcie, że niemieckie nazwy miesięcy są bardzo podobne do tych w języku angielskim.Po wysłuchaniu Odcinka 8 i 9 podcastu zatytułowanego Liczebniki po niemiecku - Zahlen znasz liczebniki od 0 do 20..

Am 8.Miesiące po niemiecku lista.

der April - kwiecień.. .Dni tygodnia po niemiecku: Montag - poniedziałek Dienstag - wtorek Mittwoch - środa Donnerstag- czwartek Freitag - piątek Samstag - sobota (Sonnabend - rzadziej stosowane) Sonntag - niedziela.. Jeśli nie wiesz dlaczego to radziłbym powtórzyć sobie liczebniki porządkowe w języku niemieckim.. Enigmatka • 2 lata temu • #liczby #nauka # .. czy dasz radę porozumieć się po niemiecku w tych codziennych sytuacjach.. Skuteczność nauki niemieckich miesięcy z fiszkami będziesz później mógł sprawdzić w grze.. DorotaLiczby 1-20 po niemiecku - Liczby po niemiecku - Losujemy liczby żeby napisać je po niemiecku - liczby 1-12 - liczebniki od 0-12 po niemiecku.. Znów mamy taką samą konstrukcję tylko musimy pamiętać, że mamy w tym przypadku dwa razy użyte zehn.. Januar - styczeń, Februar - luty, März - marzec, April - kwiecień, Mai - maj, Juni - czerwiec, Juli - lipiec, August - sierpień, September - wrzesień, Oktober - październik, November - listopad, Dezember - grudzieńLiczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. Pozdrawiam i do usłyszenia w następnym odcinku!. ; Liczebników porządkowych i ułamkowych używa się przeważnie z rodzajnikiem określonym (uwaga: niekiedy także z nieokreślonym).LICZBY po niemiecku 2010-10-23 11:35:47 Czy może ktoś wypisac mi po niemiecku dni tygodnia, miesiące i liczby do 31?.

... Miesiące po niemiecku Połącz w pary.

Łukasz Tyczkowski Autor 9 lat temu Odpowiedz.Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku Podawanie daty po niemiecku jest łatwe :) O ile dobrze nauczyliśmy się liczb oraz miesięcy, możemy określać czas trwania wszystkich wydarzeń, niezależnie od tego czy zdarzyły się one kilka dni temu, czy tysiąc lat temu.Przykładowe zdania z użyciem miesięcy po niemiecku.. der Februar - luty.. Witam jak jest (liczby po niemiecku) 2110,875,432,222,300,1725,1998,2011,1525,1854,1725,1410,1723?. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.Zobacz mój kurs niemieckiego dla początkujących: • 3 miesiące temu • #kolory #niemiecki #test # .. Często nawet osoby nieuczące się niemieckiego znają pierwsze liczebniki w tym języku!. Ty też?. der Juli - lipiec.. wg Krystus101078Nazwy miesięcy - tłumaczenie.. Utrwalić ich zapis możesz zaglądając na stronę Liczebniki od 0 do 20 - Ćwiczenia.. marzec - mars.. Dodatkowa możliwość odsłuchania słówek pozwoli od razu na naukę ich poprawnej wymowy.. Kompleksowa wiedzaNazwy miesięcy po angielsku i niemiecku Angielski i niemiecki należą do jednej rodziny języków, tj. do języków indoeuropejskich ..

21 kwietnia 2010 Odsłon: ... nie 4 miesiące temu Odpowiedz.

Nie wahaj się - wiedza na wyciągnięcie myszki!. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. Pisze się je zawsze wielką literą.Mam nadzieję, że na razie rozumiecie daty po niemiecku.. (Dziś jest 20 lipiec 2007.). Sprawdźmy!. 1.1 Liczby niemieckie do 12 z wymową; 1.2 Liczby po niemiecku do 100 - szczegółowe wyjaśnienie jak się tworzy; 1.3 Liczby po niemiecku do 1000 (i więcej)- szczegółowe wyjaśnienie jak się tworzy; 2 Liczby po niemiecku w praktyce.. der Juni - czerwiec.. Poniżej znajdziecie liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i jeszcze dalej, oraz zasady ich tworzenia.Miesiące po niemiecku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt