45 państwa europy i ich stolice wordwall

Pobierz

Test ze znajomości mapy Europy.. wg Monikawojtowicz.. Klasa 6 Geografia .Europa-stolice - Europa i jej stolice - Europa Zachodnia stolice - Kraje i ich stolice (Europa) - Europa Północna i Wschodnia - stoliceLiczba wyników dla zapytania 'stolice europy kl6': 1330. stolice Europy Wykres z etykietami.. Poziom 39.Test: Państwa na mapie - Europa.. Do każdego państwa europejskiego dopisz jego stolicę.. Czas na Świecie.Czy potrafisz przypasować podane miasta do województw, których są stolicami?. Ten test zawiera pytania na temat wszystkich stolic państw europejskich.. wg Dawidmarkowski7.. Państwa i Stolice Europejskie 1 Połącz w pary.. wg Cizmowska2017stolice Europy - Alkohole i ich wzory - państwa i stolice Europy 3 - Zwierzęta i ich kolory - państwa i stolice Europy 1 - GRZECHY GŁÓWNE I ICH PRZECIWIEŃSTWA26 państw europy jest członkami unii europejskiej (27. państwo członkowskie to cypr, które w całości położone jest w azji) [2].. Wypełnij mapę Europy, odgadując poprawnie każde podświetlone państwo .. Twój wynik to 45/45 = 100%.. 639 Obserwuj autora.. Irlandia - DUBLIN EUROPA POŁUDNIOWA: 1. wg Synowiectymek6.. Pobierz PDF Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.amsterdam, ateny, belgrad, berlin, berno, bratysława, bruksela, budapeszt, bukareszt, dublin, helsinki, kijów, kiszyniów, kopenhaga, lizbona, londyn, lublana, luksemburg, madryt, mińsk, moskwa, oslo, paryż, podgorica, praga, prisztina, rejkjawik, ryga, rzym, sarajewo, skopje, sofia, sztokholm, tallinn, tirana, warszawa, wiedeń, wilno, zagrzeb …Oprócz wielkiej Rosji uwagę na mapie politycznej Europy zwraca 10 dużych państw o powierzchni 300-600 tys. km Indeks górny 2 2, wśród których jest też Polska..

Państwa Europy i ich stolice Połącz w pary.

Watykanu.. Czas w Kanadzie.. Czas w Australii.. Ilość pytań: 46 Rozwiązywany: 150756 razy.. Czas w Europie.. 4 lata temu.. Liechtensteinu Następne pytanie.Stolice Europy.. Niemcy - BERLIN 4.. 17 państw europejskich należy do strefy euro (18. państwo strefy euro to cypr, w całości położony w azji), ponadto sześć państw (watykan, san marino, monako, andora, czarnogóra i kosowo) używa tej waluty bez formalnego …Możesz być pewien, że po przerobieniu tej lekcji bez zawahania się będziesz wymieniał wszystkie państwa europy i ich stolice.. Kolejna trudność jaką spotkasz powtarzając sobie państwa Azji ze stolicami to obco brzmiące, długie i trudne do wymówienia nazwy.. Średni wynik to 36. wg Cizmowska2017.. wg MderegowskiKlasa 6 Geografia.. Dowiedz się których państw są stolicami.. wg Cizmowska2017Liczba wyników dla zapytania 'państwa i stolice europy mwpa': 10000+ państwa i stolice Europy 3 Znajdź parę.. W zeszycie do języka polskiego napisz datę i temat: Europejskie miasta.. Kraje nad Morzem Bałtyckim i ich stolice Połącz w pary.. Ciekawostka.Sprzedam Opla Corse silnik 1.2, przebieg do uzgodnienia, niemiec płakał jak sprzedawał, katalizatora brak, akumulator rozładowany, klimatyzacja działa, tapicerka ze sztucznej skóry, odświerzacz powietrza cynamonowy, olej do wymiany, jedna piąta paliwa w baku, lusterko tylko jedno,w cenie cała zawartość bagażnika, ale nie da się go otworzyć, jedno koło zimowe reszta zwykła.Państwa Europy - Quiz na mapie..

Potrafisz wskazać ich stolice?

34.5% uczestników testu także zdobyło 100%.. Czas w Stanach Zjednoczonych.. Społeczność .. Państwa Europy i ich stolice-połącz w pary Połącz w pary.. Dania - KOPENHAGA EUROPA ZACHODNIA: 1.. Wielka Brytania - LONDYN 7.. Geografia Polski.. Europejskie kraje i ich stolice po Angielsku Rysunek z opisami.. wg Stachd10.Liczba wyników dla zapytania 'panstwa i stolice europy': 10000+ stolice i panstwa Europy kl2 Krzyżówka.. Spróbuj swoich sił!. wg U82996553.Kraje i ich stolice (Europa) - Województwa Polski i ich stolice - GEOGRAFIA - Województwa i ich stolice - Europa i jej stolice - Sąsiedzi Polski i ich stolice .. Kraje i ich stolice (Europa) Test.. Jakie państwo jest zaznaczone na mapie?. Śpiewająco będziesz wymieniał stolice europy takie jak Paryż, Rzym czy Berlin.EUROPA PÓŁNOCNA: 1.. W Kartach Pracy z edukacji polonistycznej wykonaj ćwiczenia ze str. 43.. Po przeczytaniu wiersza wymień miasta o których pisze poeta.. Państwa i stolice Europy Połącz w pary.Państwa Europy i ich stolice cz.2 Połącz w pary.. Województwa Polski i ich stolice - GEOGRAFIA Rysunek z opisami.. Zapisz w zeszycie nazwy tych państw i ich stolice.. Francja - PARYŻ 6.. 5.Mapa świata - interaktywna mapa świata.. Państwa i Stolice Europy Rysunek z opisami.. Szwecja - SZTOKHOLM 4.. Liczba pytań: 44.Ameryka Południowa - kontynent o powierzchni 17,8 miliona km² leżący na półkuli zachodniej oraz w większej części na półkuli południowej, a w mniejszej - na półkuli północnej.Niekiedy uważana jest również za subkontynent Ameryki..

15 pytań o stolice krajów Europy.

Holandia - AMSTERDAM 2.. Wiadomo już, że: w Europie jest 47 państw; jakie państwa są sąsiadami Polski; 3 państwa leżą na dwóch kontynentach; najmniejszym państwem jest Watykan (0,44 km2) największym państwem jest Rosja (17 075 400 km2) jak wyglądała Europa za czasów .May 11, 202215 pytań o stolice krajów Europy.. wg Juliadominiak2.. Państwa i stolice Europy Połącz w pary.. Województwa i .Liczba wyników dla zapytania 'państwa i stolice europ': 10000+ państwa i stolice Europy 3 Znajdź parę.. Test zawiera pytania o stolice 46 państw znajdujących się w Europie.. Dodaj do ulubionych.Unia Europejska, UE - gospodarczo-polityczny związek 27 demokratycznych państw europejskich.Unia powstała 1 listopada 1993 roku na mocy podpisanego 7 lutego 1992 traktatu z Maastricht - jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej.Korzenie współczesnej integracji europejskiej sięgają okresu powojennego i ograniczały się do 6 państw .. Azja obfituje w takie przypadki a najtrudniejszymi są .Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang.United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) - unitarne państwo wyspiarskie w Europie Zachodniej.W skład Wielkiej Brytanii zalicza się Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej .Europie"..

Państwa i stolice Europy Połącz w pary.

Twój najszybszy czas to 4:01 nice.. X. Zegar Światowy.. 45 fiszek zawartych w lekcji państwa Europy to idealna powtórka dla każdego.. Spróbuj swoich sił!. Stolica którego z tych krajów ma nazwę inną, niż nazwa państwa?. Potrafisz wskazać ich stolice?. Portugalia - LIZBONA 2.Dziś kolejna lekcja z tego tematu, czyli europejskie państwa wraz z ich stolicami.. wg Cizmowska2017Państwa Europy I - państwa i stolice Europy 3 - państwa i stolice Europy 1 - Państwa i stolice Europy - Państwa i stolice Europy - Państwa i stolice Europy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt