Jak dodać opisy osi excel

Pobierz

W menu, które się rozwinie, znajdujemy opcję Tytuły osi.. Wybierz oś poziomą lub pionową i położenie napisu.Jeśli korzystasz z programu Microsoft Excel 2013, możesz obrócić etykiety osi, wykonując następujące czynności: 1.. Rozwinięta zostanie lista, z której rozwiń kolejną listę z pola Tytuł głównej osi pionowej.Na wykresie kliknij tytuł wykresu lub osi, który chcesz połączyć z komórką odpowiedniego arkusza.. Wybierz pozycję Projektowanie > Zmień typ wykresu.. Wybieramy odpowiedni typ wykresu: 6.. Jeśli klikniemy strzałkę .Zaznacz wykres, aby otworzyć kartę Narzędzia wykresów.. 1, Kliknij Kutools > Wykresy > Porównanie kategorii > Wykres skumulowany z procentamizobacz zrzut ekranu:.. Wybierz przycisk OK.Kliknąć obszar wykresu gdzie chcemy dodać tekst - NARZĘDZIA WYKRESÓW - PROJEKTOWANIE, UKŁAD I FORMATOWANIE; Po pojawieniu się zakładki UKŁAD w ETYKIETY należy naciskąć TYTUŁ OSI; NASTĘPNIE NALEŻY WYKONAĆ: Gdy chcemy dodać tytuł do kategorii (osi poziomej) — > TYTUŁ GŁÓWNEJ OSI POZIOMEJ i wybrać odpowiednią opcję.Aby dodać tytuł do głównej osi poziomej (kategorii), kliknij polecenie Tytuł głównej osi poziomej, a następnie kliknij odpowiednią opcję.. (1) W okienku Formatuj oś programu Excel 2013 rozwiń plik Etykiety na Opcje osi Kliknij kartę Pozycja etykiety i wybierz niski z rozwijanej listy; (2) W oknie dialogowym Formatuj oś programu Excel 2007 i 2010 kliknij Opcje osi na lewym pasku kliknij Etykiety osi i wybierz niski z rozwijanej listy.teksty gdzieś w komórkach, zaznacz potem wykres i wybierz polecenie menu wykres -> Dane źródłowe, przejdź do zakładki "Serie" i w polu "Etykiety osi kategorii (X)" wpisz odwołanie do tych komórek..

Jak dodać nazwę osi w Excelu?

W arkuszu kliknij pasek formuły, a następnie wpisz znak równości (=).. Efekt końcowy: Patrz załącznik.Excel 2010 - Wykresy i osie pomocnicze - porada 22 - YouTube.. Możemy od razu ją zaznaczyć albo kliknąć znajdującą się obok.. 2) Cenę w tym samym okresie czasu w formie wykresu liniowego - cena jest osobna dla każdego dnia (nie mogę pokazać ceny uśrednionej w takich .Jak dodać opis znaczników.. Wybierz strzałkę listy rozwijanej i wybierz pozycję Linia.. Tam wybrać "Układ", a z sekcji "Etykiety" wybrać "Tytuły osi".. Kliknij dwukrotnie wykres, który chcesz zmienić.. Klikamy lewym przyciskiem myszy obszar wykresu.. 2, w Skumulowany wykres kolumnowy z procentami W oknie dialogowym określ zakres danych, etykiety osi i serię legendy z oryginalnego zakresu danych osobno, patrz zrzut ekranu:.. Wybierz pozycję Kombi > Kolumnowy grupowany — liniowy na osi pomocniczej.. Spowodowało to przesunięcie etykiet co drugiej marki w dół.Dopasowywanie znaczników i etykiet osi Na wykresie kliknij oś zawierającą znaczniki osi i etykiety, które chcesz dopasować, albo wykonaj następujące czynności w celu wybrania osi z listy elementów wykresu: Kliknij w dowolnym miejscu na wykresie.. Teraz podobnie sformatujemy główną oś Y.. Efektem bedzie utworzenie dwóch osi lecz nasze dane bedą się na siebie nakładały: 4..

Aby dodać opis osi: Kliknij w wykres.

Z dostępnych odmian wykresu punktowego wybieramy "Punktowy z wygładzonymi liniami": Następnie klikamy na sinusoidę i zmieniamy jej grubość i ew. kolor.. 3.Następnie kliknij OK i pojawi się komunikat .Na karcie 'Opcje osi' wybierzmy Jednostki wyświetlania 'Miliony'.. Wybierz pozycję Oś pomocnicza dla serii danych, którą chcesz wyświetlić.. Opis osi jest w opcjach wykresu nie musisz tworzyć .Witam.. Zostanie wyświetlony menu Narzędzia wykresów, dodając karty Projektowanie i Formatowanie.Excel umożliwia dodanie odpowiedniego tytułu zarówno dla osi poziomej, jak również pionowej.. Opisując każdą z osi należy podać JEDNOSTKĘ w jakiej dane są prezentowane.Wysłany: 17-02-2015, 08:51 opis osi wykresu Witam, Używam Excela 2014, ale niestety musiałem przesiąść się na 2010 i nie wiem jak dodać opis osi wykresu (czyli np. oś x to czas a oś Y to temperatura) w wykresie liniowym.To co chcesz osiągnąć trzeba zrobić za pomoca innego typu wykresu.. Otrzymamy taki wykres: Modyfikujemy wykres Wstawiamy tytuł wykresu jako tytuł naszej tabeli Zaznaczymy pole tekstowe z tymczasowym tytułem wykresu ("Tytuł wykresu") Do pola tekstowego tytułu wykresu wpisujemy znak "=" …Aby dodać tytuł wykresu w programie: Kliknij w wykres.. Po prawej kliknij Dostosuj.Wybieramy odpowiedni wykres ze wstążki Wstawianie > Wykres kolumnowy lub słupkowy>słupkowy 2D (pierwszy od lewej)..

Aby dodać tytuł do osi pionowej: Kliknij w dowolnym miejscu wykresu i przejdź do zakładki Układ.

W okienku Formatowanie osi kliknij pozycję Liczba.. Dodatkowo ustawimy minimum na 100 milionów a maksimum na 300 milionów.. Opis wykresu - każdy wykres powinien posiadać tytuł - jeżeli na wykresie znajduje się więcej niż jedna seria danych, warto umieścić na nim legendę - w celu ułatwienia interpretacji wykresu lub podkreślenia danej kwestii warto dodać do wykresu stosowną .Aby to zmienić należy każdą oś opisać.. i przezroczystość.. Odszukaj polecenie dodawania tytułu do wykresu, a następnie określ jego położenie.. Odszukaj i wybierz polecenie dodawania tytułów osi.. Wybierz odpowiednie opcje formatowania liczb.Najlepszym sposobem na funkcjonalne rozmieszczenie etykiet będzie przygotowanie danych źródłowych w następujący sposób: Przed co drugą nazwą marki został wprowadzony odstęp dzięki kombinacji Alt+Enter.. Zaznaczamy opcję Kreśl serię na: Oś pomocnicza: 3.. Przejdź do wykresu i kliknij prawym przyciskiem myszy jego etykiety osi, które chcesz obrócić, i wybierz Formatuj oś z menu kontekstowego.Po zainstalowaniu Kutools dla programu Excel, zrób tak:.. W tym celu należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na wykres aby go zaznaczyć..

Jeśli wykres ma pomocniczą oś poziomą, można też kliknąć polecenie Tytuł pomocniczej osi poziomej .Jak dodać tytuły osi wykresu?

Prawym klawiszem myszki klikamy wybraną serię danych i wybieramy Zmień typ wykresu seryjnego: 5.. Po prawej stronie wykresu pojawia się menu, w którym klikamy znak + (PLUS).. Zaznaczamy opcje Głowna pozioma i Głowna pionowa.Kliknij pozycję Formatuj oś.. Dopasowujemy jeszcze wielkość czcionki w opisach osi i tytule.. Na komputerze otwórz plik w Arkuszach Google.. Pojawi się opcja "Narzędzia wykresów".. Automatycznie pojawia się opis 1, 2, 3, .. a potrzebuję lata 2001, 2002, 2003, itd .. jak dodać opis osi x (automatycznie pojawia się 1, 2, 3, itd., a potrzebuję 2002, 2003, 2004 itd.. Aby ustalić jakie wartości max i min zapewnią przejrzystość danego wykresu wystarczy przeprowadzić kilka prób.- wykres jest czytelny gdy na osi znajduje się od 5 do 10 znaczników 6.. W menu Elementy wykresu rozwijamy sekcję Tytuły osi.. Po wyświetleniu zakładki przejdź do opcji Tytuły osi znajdującej się w obszarze Etykiety.. Zaznacz komórkę arkusza zawierającą dane lub tekst, które mają być wyświetlane na wykresie.Jeśli prezentujesz na wykresie różne dane, których wartości są różnego rzędu, czyli bardzo małe i bardzo duże, to warto jedną z serii danych zaprezentować na.Excel - Jak stworzyć dynamiczny tytuł wykresu i nazw osi porada #238 - YouTube.2.. Jeśli nie chcesz wpisywać tekstu do komórek, to w tym polu możesz użyć też wartości tekstowych w nawiasie klamrowym przedzielonych średnikami, np.:Książka Excel SuperHero na: kurs wideo Mistrz Excela oś Y możesz dodać do wykresu liniowego, warstwowego lub kolumnowego.. Marecki Excel Expert Wersja: Win Office 2019 Pomógł: 2567 razy Posty: 8549: Wysłany: 24-11-2017, 07:03 : Zmień typ .Na wstążce Projektowanie klikamy narzędzie Zmień typ wykresu.. A na karcie 'Liczby' dodajmy jedno miejsce po przecinku.. Porada: Jeśli w okienku nie widzisz sekcji Numer, upewnij się, że zaznaczono oś wartości (zwykle jest to oś pionowa po lewej stronie).. Wpisz tytuł wykresu w wyznaczone pole.. Obok niego pojawią się trzy ikony - klikamy tę oznaczoną plusem ( Elementy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt