Szczegółowy plan wydarzeń pojedynku achillesa z hektorem

Pobierz

)Odwrót Greków 23.. Cechy eposu Akcja eposu rozgrywa się w przeszłości.. Przemiana Ateny w Deifoba i nakłonienie Hektora do walki.. )Kłótnia o zbroję Achillesa 20.. Hektor wyzywa Achillesa 7.. 0.Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem: 1.Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Udaje się na wojnę i decyduje się pomścić swojego przyjaciela Patroklosa, stając do pojedynku z Hektorem, mimo że przepowiedziano mu śmierć, krótko po pokonaniu Trojańczyka.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Proszę potrzebuje to na jutro.. Pallas Atena wspiera duchowo Achillesa, a następnie pod postacią Deifoba, brata Hektora, nakłania go do starcia z Achillesem.. Upadek losu Hektora do Hadesu.. Zwycięski dla Achillesa pojedynek z Hektorem.. Śmierć HektoraPojedynek Hektora z Achillesem.. Za murami Troi odbył się pojedynek Achillesa i Hektora.. Dzeus rzuca dwa losy śmiercci - Achillesa i Hektora 6.. 1.Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Spotkanie Hektora i Achillesa z Dzeusem 5.. Potrzebuje to na poniedziałek a mam z tym problem.. Rozmowa Zeusa z Ateną.. Achilles jest odważny, silny i ambitny, ale posiada też wiele wad.Oba nawiązują do mitu o wojnie trojańskiej: pierwszy ukazuje ostatnich kilkadziesiąt dni z dziesięcioletniej walki Greków i Trojan, a drugi przedstawia trwający 10 lat powrót jednego z greckich wojowników, Odysa, do rodzinnej Itaki..

Plan wydarzeń bitwy Achillesa z Hektorem.

Propozycja Hektora dotycząca postępowania przeciwnika z ciałem pokonanego odrzucona przez Achillesa.14.. 1) Walka o duszę śpiącego więźnia dobrych i złych mocy.. Hektor rusza do walki na miecze.. Prośba konającego Hektora o zwrócenie ciała ojcu 11.. Pomoc udzielona Hektorowi przez Apollona.. Proszę czekać.. 0 ocen | na tak 0%.. wydarzenia; zadanie dodane 9 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]Pomocy jak napisać porównanie Achillesa z Hektorem?. 2010-10-23 12:47:19 napisz ramowy plan wydarzeń odtwarzający przebiek pojedynku między Hektorem a Achillesem - Iliada 2009-11-17 18:46:42Plan wydarzeń z pojedynku Achillesa z Hektorem.. Wkrótce odbywa się pogrzeb Hektora.. )Wprowadzenie drewanianego konia do Troi 24.. Prośba kapłana Chryzesa o oddanie córki, przetrzymywanej przez Agamemnona.. Dalsza gonitwa Achillesa i Hektora.Pojedynek Achillesa z Hektorem-plan wydarzeń.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Przyczyną pojedynku było zabicie przez Hektora kuzyna Achilla, który myślał, że to heros we własnej osobie.. Powodowany bólem i wściekłością po stracie najlepszego przyjaciela, Patroklosa, Achilles nie wahał się ani chwili z podjęciem decyzji o pojedynku z Hektorem.Iliada - plan wydarzeń.. Dalsza gonitwa Achillesa i Hektora..

2011-11-20 14:02:56 przebieg pojedynku Achillesa z Hektorem ?

Kłótnia Achillesa z Agamemnonem w tej sprawie.. Zacięta walka na miecze 9.. 2,126 wizyt.. Gniew Achillesa i jego odejście od greckiego wojska.. Hektor przepowiada śmierć Achillesa z ręki Parysa.. Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Achilles pragnie pomścić śmierć przyjaciela.. Pomoc udzielona Hektorowi przez .Achilles ceni sobie sławę wyżej od szczęścia.. Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. Hektor prosi, by Achilles oddał jego ciało ojcu.Odmowa Achillesa uczestnictwa w starciach.. Mimo próśb Trojańczyka, aby ten nie bezcześcił jego ciała, Achilles z satysfakcją przebija jego kostki, przywiązuje do rydwanu i na oczach zrozpaczonego Priama obwozi dookoła murów miasta.Plan wydarzeń- pieśń XXII ,,Iliada".. Apollo na prośbę Chryzesa (ojca Chryzeidy) zsyła na obóz Greków zarazę.. c) gniew Achillesa.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.. Córka Chryzesa jako wybranka serca Agamemnona.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Bardzo proszę o pomoc dam 5xcelujące :)Napisz plan wydarzeń z fragmentów Iliady (są to fragmenty z podręcznika "Świat w słowach i obrazach" dla 2 kl. gimnazjum) i opisz walkę Achillesa z Hektorem..

Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem.

Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Achilles rzuca włócznią w Hektora, lecz chybi 8.. 17. Wydanie przez Achillesa zwłok Hektora jego ojcu - Priamowi.. Śmierć Achillesa i Parysa.. )Podstęp Heleny , porwanie drogocennej świętości 22.. Wie, że musi się zmierzyć ze swym przeciwnikiem, jest to .PLAN WYDARZEŃ WALKI ACHILLESA Z HEKTOREM.. )Śmierć parysa 21.. Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. )Pojedynek Achillesa z Hektorem 15.. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.. Iliada powstała najprawdopodobniej w VIII w. p.n.e. (a spisana została jeszcze później), natomiast zdarzenia opisywane w tym utworze sięgają kilkuset .Podczas pojedynku z Hektorem, zabójcą swojego przyjaciela, nie okazał wrogowi ani krztyny litości.. Pomoc udzielona Hektorowi przez Apollona.Plan wydarzeń bitwy Achillesa z Hektorem +2 głosów.. Za dobrą odpowiedź oczywiście 6.Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali dnia pojedynku.. Hektor zapowiada, że nigdy nie odwróci się od przeciwnika (czyli nie będzie uciekać).. 5.Pomoc udzielona Hektorowi przez Apollona.Jednym z najbardziej znanych jest z pewnością spotkanie Achillesa z Hektorem w Homerowej "Iliadzie"..

Pojedynek zaczął się dość ...Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem.

2.Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2012-10-04 10:46:45.. 5.Pomoc udzielona Hektorowi przez Apollona.Achilles wzruszony decyduje się spełnić prośbę Trojana i kończy się jego gniew.. Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. 5) Opowieść Sobolewskiego o wywożonych więźniach.. Rozmowa Ateny z Achillesem.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. 3.Rozważanie Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotyczącą losu walczącego.. Decyzja Hektora o podjęciu walki z Achillesem.. 3.Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. )Uroczystości pogrzebowe 18.. Zesłanie zarazy na greckie wojsko przez Apollina.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.A oto cechy eposu, które odnajdziesz w Iliadzie (większość przykładów opiera się na fragmencie pojedynku Achillesa z Hektorem).. Proroczy sen Agamemnona.Przydatność 80% Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem.. Odrzucenie prośby przez Achillesa 12.. 3) Spotkanie więźniów w celi Konrada.. Ze swym duchowym wsparciem przybyli również Książe i jego żona wraz z dziećmi.. Achilles trafia Hektora w szyję 10.. )Śmierć Achillesa 19.. )Prośba Priama 17.. Spór Agamemnona i Achillesa o branki (Chryzeidę i Bryzeidę).. Wykradzenie z Troi .Pojedynek Achillesa z Hektorem- streszczenie Achilles podobny do orła i Hektor do gołębicy przed pojedynkiem.. Plan wydarzeń pojedynku Hektora z Achillesem.. Gonitwa Achillesa za Hektorem oraz trzykrotne okrążenie Troi przez walczących wojowników.. Naczelny wódz grecki, Agamemnon, porywa Chryzeidę.. Achilles - Grek, walczący po stronie tegoż to państwa.. Swą obecnością chcieli dać mu poczucie wielkiej solidarności w niesamowicie trudnej dla Zbyszka chwili.Liceum -> Język polski -> Plany wydarzeń.. Pojedynek Skamandra i Hefajstosa.. Rozważania Zeusa i jego rozmowa z Ateną dotycząca losu walczących.. a) kłótnia bohaterów o zwrócenie dziewczyny ojcu.. Zebrali się na krużganku otaczającym podwórze, gdzie miała się odbyć walka.. b) zabranie ukochanej Achillesa przez Agamemnona.. 6) Mała Improwizacja Konrada.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Ważnym wątkiem Iliady są konsekwencje odstąpienia od walki Achillesa, najsilniejszego z Greków .Achilles odrzuca propozycję Hektora w sprawie szacunku dla zwłok wroga.. 4) Rozmowa o życiu w więzieniu i przesłuchaniach.. 2) Przemiana bohatera - umiera Gustaw, rodzi się Konrad..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt