Jakie relacje łączą rejenta z wacławem

Pobierz

Kiedy nie chcaił iść do Rejenta zlecił to Papkinowi , bo sam bał sie śmierci .. Plany matrymonialne Cześnika.. Wacław w sumie nie miał nic do gadania.. Uważał go za głupiego i niewykształconego .. Rejent mówi o niej: "wdówka tantna, wdówka gładka".Manipulacje Rejenta widoczne są najbardziej w jego relacjach z Wacławem.. Z obu antagonistów to Cześnik, choć raptus, mówi to, co .Rejent natomiast nieco różni się od swojego sąsiada z drugiej połowy zamku.. Klara jest wesołą, rezolutną, śmiałą i odważną dziewczyną.Był synem Rejenta.. Gdy ojciec kazał mu ożenić się z Podstoliną nie zgodził się, gdyż kochał Klarę i do samego końca miał nadzieje, że będą razem.Rozmarzona xDD.. Wymie Język Polski.. 3.Cześnik słynący z umiejętności władania szablą wyzwał Rejenta na pojedynek.. Ale na koniec wizyty został zrzucony ze schodów.. Gdy młody mężczyzna dowiaduje się o matrymonialnych planach jego ojca odmawia mu, ponieważ zakochany jest w Klarze.. Mimo swojej porywczości potrafi także momentami z dystansem podejść do świata.. Główne postacie: Cześnik Raptusiewicz - skłócony z Rejentem, opiekun Klary Podstolina - wdowa, Cześnik pragnie się z nią ożenić dla pieniędzy Klara - wychowanica Cześnika, zakochana w Wacławie Wacław - syn Rejenta, zakochany w Klarze Papkin.. poleca 81 %.. Wykształcenie zdobył w Warszawie.. Maciej, który właśnie z wielkim impetem wkroczył do pomieszczenia, przerywa żywą pogawędkę ojca z synem, po czym zaczyna gorącą .Niewiele więcej wiemy o niej..

Napisz jakie relację łączą : a) Klarę z Cześnikiem b) Papkina z Klarą 2.

Zgoda Podstoliny na małżeństwo z Cześnikiem.. Rejent chce aby wyszła za mąż za Wacława.Jednym z wątków jest miłość Klary i Wacława.. W porównaniu z cześnikiem zajmował niską pozycję w hierarchii urzędniczej.Bohaterowie "Zemsty" Aleksandra Fredry.. Jak widać, Raptusiewicz charakteryzuje się też poczuciem humoru.. odpowiedział (a) 01.11.2009 o 18:39.. "Stój, stój - odpowie - hardy młokosie, .1.. Plany Klary 9.Rozmowa Wacława z Podstoliną 10.Miłosne wyznanie Papkina skierowane do starościanki.. Imię jego nie jest znane, ale można domyślić się, że w przeszłości pracował jako prawnik, dzięki czemu zdobył majątek i wykupił połowę zamku.Start studying Zemsta.. .Zemsta - plan wydarzeń.. Klara jest bratanicą Cześnika, a Wacław synem Rejenta.. Wymień cztery cechy ( wyrażone przymiotnikami ) charakteryzujące Rejenta -----Język Polski.Tymczasem Rejent, pragnący za wszelką cenę zrobić na złość Cześnikowi, uznał, że syn powinien poślubić Podstolinę.. dzięki z góry:).. Wdowa zgodziła się na propozycję małżeństwa z młodym Milczkiem, zrywając tym samym słowo dane Raptusiewiczowi.. Rejent nie stara się zrozumieć swojego syna - udaje płacz, by wzbudzić w Wacławie wyrzuty sumienia.Niewątpliwie bohater jest też pomysłowy.. Spotyka się potajemnie z Wacławem - planują wspólną przyszłość..

Odpowiedź: Nie zgłaszaj pls a czy to jest z zemsty to masz wszystkie postaci i ich relacje nie zgłaszaj pls.

Nazwisko określaj główne cechy charakteru Rejenta - zrównoważenie, milczące usposobienie.. Zapisz, jakie relacje łączą: a) Rejenta z Wacławem; b) Cześnika z Klarą; c) Wacława z Klarą Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.rejent był w stosunku do syna oschły.. Odpowiedz przez Guest.. Za dane przez siebie słowo Cześnikowi odnośnie małżeństwa obwinia Papkina, bo rzekomo on pięknymi słówkami zwiódł ją i .Wywiad z Wacławem Milczkiem, synem Rejenta.. związane z lekturą 'Zemsta'?. Oszust i krętacz śmie uczyć syna, że cnota to najbardziej wartościowa z ludzkich cech.. Pojawia się Podstolina.. Wiemy, że jest zakochana w synu Rejenta, odwiecznym wrogu stryja.. Na przykład nie dowiadujemy się, co się stało z jej rodzicami i dlaczego wychowuje ją Cześnik.. Nie wiadomo kiedy się poznali.. Lecz z drugim zadaniem miał kłopoty gdyż dał mu wyzwanie na pojedynek lecz przekonał się że Podstolina zdradziła Cześnika i musiał mu to powiedzieć.. Wacław Milczek to wysoki, przystojny i niezwykle pociągający młodzian.. Wyznaje mu, że jej znajomość z Wacławem trwa już od dawna, że go kochała i kocha i że on ją również szczerze kochał.. 2.Jakie cechy charakteru Rejenta ujawniły się podczas jego rozmowy z murarzami?. Jest synem Rejenta Milczka, lecz nie pała on nienawiścią do Raptusiewiczów tak jak jego ojciec..

Rejent nie cofnął by się przed niczym aby osiągnąć swój cel, nawet niszcząc życie i szczęście ...Zapisz jakie relacje łącząA) rejenta z Wacławem b) wacława z klarą c) Papkina z cześnikiem.

Spotykali się.Pomozecie odpowiedzieć na pyt.. Przedstaw intrygi snute przez bohaterów.. Nie interesowały go zainteresowanie i zdanie Wacława.. Napisz jakie relację łączą : a) Klarę z Cześnikiem b) Papkina z Klarą 2.. Cześnik wysługiwał sie Papkinem i wykorzystywał go w róznych wytuacjach .. Wymień dwa przykłady komizmu sytuacyjnego występującego w Zemście -----3.. Autorem opracowania jest: Adrianna Strużyńska.. Funkcja Rejent, czyli odpowiednik dzisiejszego notariusza.. Wyjaśnienie:Cześnik Raptusiewicz - skłócony z Rejentem, opiekun Klary.Jakie relacje łączą Papkina z Cześnikiem Wacława z Klarą Rejenta z wacławem Cześnika z Rejentem - MidBrainartZapisz, jakie relacje łączą: a) Rejenta z Wacławem - b) Wacława z Klarą .. Z fragmentu Świtezianki wypisz pięć przykładów środków stylistycznych i podaj ich nazwy.. Ojciec nie pochwalał jego związku z Klarą i rządził Wacławem (chciał go wydać za podstolinę).. Złośliwy żart Cześnika komentującego wizytę Papkina u Rejenta .1.. Jakie metody stosował Rejent Milczek by dokuczyć sąsiadowi?. Zwabił .REJENT MILCZEK.. Praca murarzy, zatrudnionych przez Rejenta.. Aranżuje spisek związany z Wacławem (zwabienie go do Cześnika)..

"ZEMSTA" 1)Napisz jakie relacje,plany łączą: a) cześnika i Wacława b) cześnika i Papkina c) cześnika i dyngalskiego d) rejenta i Papkina e) rejenta i klare f) rejenta i Wacława g) rejenta i dyngalskiego proszę o jak najszybsza odpowiedz.

Papkin przychodzi do Rejenta i w imieniu Cześnika wyzywa go na pojedynek, który odbędzie się w oznaczonym miejscu.. Rejent zastanawia się dlaczego Podstolina wychodzi za Cześnika.. Rejent nie godzi się na ślub syna z Klarą.. Nabiera także Papkina, że zapewne został otruty winem przez Rejenta.. Nie szanował go .Rozmowa Rejenta z Wacławem.. 11.Spisywanie przez Rejenta pozwu przeciwko Czesnikowi 12.. Szlachcic, urzędnik dworski.. Wiemy, że Anna miała trzech mężów (niedawno właśnie pochowała podstolego Czepiersińskiego), a w dawnych czasach romansowała z… Wacławem, który podawał się za litewskiego księcia.. Cześnik, na wiadomość, że został odrzucony, postanowił zemścić się na swym wrogu.. Jest wdowcem, opiekuje się synem Wacławem.. Zakochał się w Klarze wiedząc, że jego ojciec będzie z tego powodu wściekły spotykał się z nią w tajemnicy.. Jak się wówczas zachował Rejent?Podstolina także jest atrakcyjna i cieszy się zainteresowaniem mężczyzn.. Ich małżeństwo jest nie możliwe, ponieważ ich opiekunowie toczą ze sobą spór o mór graniczny.. Do pokoju wbiega roztargniony Cześnik, w którym przy piwie i już dosyć rozgorzałej, choć wesołej atmosferze siedzą Rejent z Wacławem.. W wywiadzie opowiedział nam o sobie, w swym życiu prywatnym, i o stosunkach z innymi mieszkańcami zamku.1.. Rozmowa Rejenta z Wacławem 13.Przybycie Papkina do domu Rejenta w celu doręczenia wezwania na pojedynek z Czesnikiem 14.Zmiana planów małżeńskich przez Podstolinę 15.Niezwłocznie udaje się do domu Rejenta i przedstawia mu się jako przyszła synowa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt