Test online interpunkcja

Pobierz

A opanowanie wszystkich zasad dotyczących przecinków to ogromne wyzwanie.. Sprawdź, jak dobrze znasz język polski!Zwieziono z lasu kilka wozów drewna, oraz sprzedano je na opał.. Dyktando - klasa VIII - wszystkie zasady - Dziwny sen; Dyktando - klasa II - wszystkie zasady - Konkurs; Dyktando - klasa I - wszystkie zasady - KoloryUmieszczamy odpowiednie znaki interpunkcyjne w tekście i dodajemy ułamki zwykłe, by sprawdzić, czy wykonaliśmy zadanie poprawnie.. osoby z poza miasta.Półtora czy półtorej?. Kupiłam sukienkę, i to całkiem ładną.. Interpunkcja Zapis skrótów łatwe trudne Przytaczanie słów łatwe Przytaczanie słów - Zrobię ci kanapkę powiedziała Basia.. Wskazujemy zdania z prawidłową i nieprawidłową interpunkcją, poprawiamy błędy.Rozwiąż quiz: Czy jesteś mistrzem interpunkcji.. Tak jak znaki drogowe regulują ruch i poprawne zachowania na jezdni, tak znaki interpunkcyjne (przestankowe) pomagają "poruszać się" po zdaniach.. Część 2.. Teleturniej wg Amelkaporz Klasa 7 Polski Uzupełnij luki w zdaniu.. Interpunkcja Przecinki (różne rodzaje zdań) łatwe trudne Przecinki w przysłowiach łatweinterpunkcja.pl to serwis, na którym można zarówno zapoznać się ze wszystkimi zasadami polskiej interpunkcji, jak i sprawdzić podany tekst pod względem poprawności interpunkcyjnej, ale też ortograficznej, stylistycznej, gramatycznej oraz typograficznej (dla języka polskiego ortografia i interpunkcja sprawdzane są pod kątem ponad 1000 reguł) - …Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły..

Wynik testu online otrzymasz po ukończeniu całego testu.

Całkowita .Feb 12, 2021Interpunkcja to zagadnienie, które spędza sen z powiek niejednemu Polakowi ;) W tym materiale Ania przedstawi Ci podstawowe zasady rządzące jej światem.. Polskie znaki interpunkcyjne Nie zjedzcie dzieci, czyli gdzie postawić przecinekSprawdzian z interpunkcji przeznaczony jest dla uczniów klasy piątej lub szóstej, choć z powodzeniem można go również wykorzystać w gimnazjum, zaostrzając punktację.. iKorektor to internetowe narzędzie, które sprawdza tekst w języku polskim pod kątem rozmaitych błędów językowych, takich jak błędy ortograficzne, gramatyczne, typograficzne, literówki itp. Test sprawdza znajomość spójników, przed którymi stawiamy i przed którymi nie stawiamy przecinka oraz umiejętność wykorzystania poznanych zasad w praktyce.. a) Krasnoludek Gburek był zły i niewyspany.. 2) Które zdanie jest zapisane poprawnie?. Polecamy powtórzyć zasady ortograficzne, których dotyczy powyższy tekst, a następnie spróbować jeszcze raz uzupełnić dyktando.. Pieśń znaków // odp.. Łączymy zdania dotyczące polskiej interpunkcji w taki sposób, by tworzyły logiczną całość.. Miało to swoją zaletę.OK.. Wynik, który uzyskałeś pozwala na zaliczenie dyktanda, ale nadal nie jest to satysfakcjonujący rezultat.Wiesz już, że przecinek to też człowiek..

Od 2013, sprawdzamy światową wiedzę w kategorii interpunkcja poprzez quiz online.

Test składa się z 10 wylosowanych pytań (można go więc wypełniać wielokrotnie), dotyczących nie tylko przecinków, ale również innych zagadnień związanych z poprawnością językową.. Gdzie postawicie przecinek, a gdzie kropkę?. Jeśli drżysz przed rozwiązaniem tego tekstu, na początku zapoznaj się z artykułami na naszym blogu: Wstawiasz myślnik, pauzę czy półpauzę?6 Interpunkcja - Test 1) Które zdanie jest zapisane poprawnie?. Przecinek stawiamy (więcej niż jedna odpowiedź może być prawidłowa): 3.. Kupując dwa płacisz, jak za jeden.. Obserwuj autorów.. Zostaną wyświetlone pytania wielokrotnego wyboru (MCQ) na podstawiePrepositions Concepts, gdzie otrzymasz cztery opcje.. Jutro, w czwartek mamy zebranie.. Szkoły; Rodzice; Premium; Demo; Logowanie; Znaki interpunkcyjne w dialogach.. Które z poniższych wyrażeń zapisano poprawnie?. "Ten wynik nie pozwala na zaliczenie dyktanda.. Możesz liczyć na wsparcie tekstowe przecinka czy powinieneś mieć się na baczności?Rozwiąż quiz Eduelo i sprawdź swoją wiedzę ze szkoły.. osoby spoza miasta.. Pobierz (doc, 35,5 KB)Interpunkcja to zbiór znaków przestankowych i zasad używania ich w piśmie.. tak nie "Kupiłem czekoladę ciastka i wafelki.. Które z tych zdań jest/są fałszywe?. Jaki smak lodów przestanie Ci smakować w to lat..

Wyniki są oparte na 13362 odpowiedziach na pytania w kategorii interpunkcja podane przez graczy z 34 krajów.

Czy w tym zdaniu brakuje przecinka?. Jaki profil w liceum powinieneś wybrać?. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Globalny Test Wiedzy o Interpunkcji.. Zapisuj ulubione.Dyktando - klasa VIII - interpunkcja W nowej szkole (interpunkcja) Otworzyłam oczy a wyprasowana sukienka zawieszona na szafie szybko przypomniała mi dlaczego obudziłam się o świcie.. Nie zawsze stawiamy przecinek przed "że".Dyktanda.. Wiosna.. Część 1.. Poszłam w końcu pod prysznic zanim zaterkotał budzik w pokoju rodziców.. Jeśli drżycie przed rozwiązaniem tego tekstu, na początku zapoznajcie się z artykułami na naszym blogu: Wstawiasz myślnik, pauzę czy półpauzę?. Gdzie postawicie przecinek, a gdzie kropkę?. Przecinka nie stawiamy przed spójnikiem: 2. b) Krasnoludek Gburek był zły, i niewyspany.. Część 3. osoby zpoza miasta.. Test wg Szymanskasp66 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7 Polski części zdania podmiotTest uczuć sprawdzi, jaki masz typ osobowości!. Nic dziwnego, że również dorosłe osoby nie radzą sobie z nimi.. W języku polskim mamy 10 takich znaków.. Wiesz, że lepiej mieć go po swojej stronie, bo tym, którzy go nie lubią, potrafi nieźle zaszkodzić.. Przecinki Uzupełnij brakujące przecinki w zdaniach.. Leżałam jeszcze przez chwilę próbując bezskutecznie zasnąć..

Ułatwiają ich zapisywanie i odczytywanie.W którym zdaniu (lub: w których zdaniach) interpunkcja jest niepoprawna?

Dodawaj wpisy.. Czy mógłbyś zaprzyjaźnić się z Max?. Część 3.. Wysiłek z pewnością zaprocentuje.. Spojrzawszy na dywan, na którym stał, wreszcie zrozumiał.. Wtrącenie, które należy oddzielić przecinkiem znajduje się w zdaniu: Zadzwonię do Ciebie, gdy zakończę rozmowę z Karolem.Większość ludzi stawia przecinki intuicyjnie.. Quiz interpunkcyjny.. Rozwiąż quiz i sprawdź!. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Interpunkcja.. "Przepraszam która jest godzina?". Sprawdź swój wynik!Test z języka polskiego.. I intuicja często ich zawodzi :) A jak Ty to robisz?. Pytania są różnorodne, bazują na najważniejszych zasadach interpunkcji.. Ponadto program wykrywa braki i uzupełnia polskie znaki diakrytyczne, a także wstawia przecinki zgodnie z zasadami interpunkcji.Pytania są różnorodne, bazują na najważniejszych zasadach interpunkcji.. Część 1.. Co autor miał na myśli?. Ten test ma pytania w następujących językach: język polski.Interpunkcja dla wielu uczniów jest prawdziwą zmorą.. Wybierzesz najlepszą, odpowiednią odpowiedź na pytanie, a następnie przejdziesz do następnego pytania, nie tracąc czasu.. Część 2.. Zapraszamy do rozwiązania testu z języka polskiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt